22 Ocak 2011 Cumartesi

Bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı

           Bu gün Bursa arıcılar birliğinin organize ettiği bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldım. Kalabalık bir dinleyici topluluğu vardı. Yöneticiler ve Üniversitenin 2 Hoca; arıcılığın geldiği nokta, çekilen sıkıntılar ve telafi yolları, arı hastalıkları, kullanılan ilaç türleri konularında  açıklamalarda bulundular. Özetle mum ve bala yaptığı katkılardan dolayı varova için ruhsatsız ilaç kullanılmamasını ve bölgedeki arıcıların zamanında ve aynı tarihlerde ilaç kullanmalarının önemi üzerinde duruldu. Katılımcıların talepleri arasında; Bursa'mızda bir dolum tesisine ihtiyaç bulunduğu, benzer toplantıların ilçeler bazında da yapılmasının yararlı olacağı, ürünlerin pazarlanması yönünde birliğin daha aktif olması, arıcılar arasında yarışmalar düzenlenmesi ve yılın arıcısı seçilmesi konularında çalışmalar yapılması önerildi. Birlik yöneticileri de; sitenin güncellendiği bu sebeple talep ve önerilerin internet üzerinden de gönderilebileciği hatırlatıldı. Toplantı saat  1 de yemek ikramı ile birlikte sona erdi. Ben de tüm arıcı kardeşlerime bereketli ve hayırlı  bir sezon diliyorum. 

4 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Sayın Hocam tabiiki hataları en aza indirmek için bu ve buna benzer toplantılar çok faydalı olacaktır.Tüm katılımcılara ileriki uygulamalarında başarılar diliyorum.Sağlıcakla kalın.

Mustafa Soylu dedi ki...

Eyvallah dostum. Bu görüşünüze gönülden katılıyorum. Sağlık ve afiyet dileklerimle hoşça kal.

Mustafa Yılmaz dedi ki...

mustafa abi yapmış oldunuz istişare arıcıların faydası olur iyi bir sezon gecirme dileyile selamlar.

PINARHİSARLI ARICI dedi ki...

mustafa bey buna benzer toplantılar çok faydalı olmaktadır hem birlikten kuvvet dogar hemde paylaşım olur .Tüm katılımcılara ileriki uygulamalarında başarılar diliyorum